Květen 2024
PoÚtStČtSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Orientační ceník účetnictví

Ceny za naše služby se stanovují individuálně podle počtu zpracovávaných dokladů a podle náročnosti zpracování, v ceně je rovněž zohledněno případné riziko. Cena za vedení účetnictví nebo daňové evidence je obvykle tvořena paušální měsíční sazbou, roční účetní závěrka a daňové přiznání jsou účtovány samostatně. Náklady na materiál (šanony, desky, kancelářský papír), kopírování, tisk sestav nebo přepravní služby samostatně neúčtujeme. Při stanovení ceny za zpracování mzdové agendy vycházíme z počtu pracovníků, pro které jsou mzdy zpracovávány. Fakturujeme až po odevzdání práce a zpravidla nevyžadujeme žádné zálohy.

Vedení účetnictví

Velmi malá firma, neplátce DPH od 2.000,- Kč / měsíc
Malá firma, plátce DPH (méně než 1000 dokladů za rok) 3 – 8.000,- Kč / měsíc
Střední firma, plátce DPH (1000 – 5000 dokladů za rok) 8 – 15.000,- Kč / měsíc
Větší firma, plátce DPH (více než 5000 dokladů za rok) 15 – 25.000,- Kč / měsíc
Velká firma, měsíční uzávěrky popř. výkazy pro mateřskou společnost individuálně

Paušální sazba za vedení účetnictví zahrnuje rovněž zpracování přiznání k DPH včetně evidence pro účely daně a souvisejících výkazů (souhrnné hlášení, přenesení daňové povinnosti) a přípravu, popř. účast na kontrolách daňové povinnosti ze strany finančních úřadů.

Součástí účetních služeb je i daňové přiznání k silniční dani, hlášení pro Český statistický úřad a vyplňování výkazů pro úvěrová oddělení bank nebo leasingové společnosti. Sazba neobsahuje pouze cenu za roční uzávěrku a přiznání k dani z příjmů právnických osob, které se účtují samostatně.

Daňová evidence

Daňová evidence - Velmi malý rozsah, neplátce DPH od 1.000,- Kč / měsíc
Daňová evidence - Malý rozsah, plátce DPH (méně než 200 dokladů za rok) od 1.500,- Kč / měsíc
Daňová evidence - Střední rozsah, plátce DPH (200 – 1000 dokladů za rok) 3 – 5.000,- Kč / měsíc
Daňová evidence - Větší rozsah, plátce DPH (1000 – 2000 dokladů za rok) 5 – 8.000,- Kč / měsíc

Paušální sazba za vedení daňové evidence zahrnuje rovněž zpracování přiznání k DPH včetně evidence pro účely daně a souvisejících výkazů (souhrnné hlášení, přenesení daňové povinnosti) a přípravu, popř. účast na kontrolách daňové povinnosti ze strany finančních úřadů.

Daňová evidence také obsahuje i přiznání k silniční dani a vyplňování výkazů pro úvěrová oddělení bank nebo leasingové společnosti. Sazba neobsahuje cenu za rekapitulaci příjmů a výdajů a za přiznání k dani z příjmů fyzických osob, které se účtují samostatně.

Přiznání k dani z příjmů fyzických osob

Přiznání pro poplatníka s příjmy z podnikání: 4.000,- Kč
Přiznání v ostatních případech
(spolupracující osoba, příjmy pouze ze závislé činnosti nebo z pronájmu, výdaje paušálem atd.)
3.000,- Kč

Cena zahrnuje i zpracování přehledu o příjmech a výdajích pro správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu. Stálým zákazníkům samostatně neúčtujeme ani prodloužení termínu pro podání daňového přiznání do 30.6.

Přiznání k dani z příjmů právnických osob včetně roční účetní závěrky

Cena pro zákazníky, kterým zpracováváme účetnictví obvykle odpovídá průměrné měsíční ceně za vedení účetnictví, minimálně: 5.000,- Kč

Prodloužení termínu pro podání daňového přiznání do 30.6. stálým zákazníkům samostatně neúčtujeme; cena rovněž zahrnuje uložení účetní závěrky do sbírky listin a přípravu zprávy o vztazích mezi propojenými osobami.

Daňové přiznání pro externí zákazníky zpracované na základě předloženého účetnictví: 20 – 50.000,- Kč

Cena se stanoví individuálně v závislosti na rozsahu účetnictví, výši obratu, náročnosti zpracování a míře rizika; cena zpravidla zahrnuje i běžné daňové poradenství a kontrolu účetnictví v rozsahu do 20 hodin ročně.

Mzdy

Cena stanovena paušální částkou za jednoho zaměstnance zpracování mezd
pro 1 zaměstnance:
250,- Kč / měsíc

Cena stanovena základní paušální částkou a dále částkou podle počtu zaměstnanců (pro firmy s velkým počtem zaměstnanců)
paušální částka
6.000,- Kč / měsíc

dále 130,- Kč / měsíc
za každého zaměstnance

Cena zahrnuje měsíční výpočet mezd, vedení mzdových listů a evidenčních listů důchodového pojištění a přihlášek i odhlášek zaměstnanců, předpis odvodů správě sociálního zabezpečení a zdravotním pojišťovnám, výpočet záloh na daň z příjmů ze závislé činnosti, provedení srážek z mezd zaměstnanců a tisk hromadného příkazu pro banku. V ceně je rovněž zohledněna příprava podkladů pro kontroly sociálního a zdravotního pojištění i kontroly mzdové evidence včetně účasti našich pracovníků na těchto kontrolách.

Práce po skončení kalendářního roku:

Daňové a účetní poradenství

Cena za 1 hodinu daňového poradenství 1.800,- Kč
Cena za 1 hodinu účetního poradenství 1.300,- Kč

Daňovým a účetním poradenstvím rozumíme řešení skutečných „specialit“. Započítáváme pouze produktivní hodiny; neúčtujeme čas na přípravu, cesty po Praze, sekretářky, poštovné, náklady na telefon, kopírování atd.

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás