June 2024
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Vedení účetnictví

Vedení účetnictví - dříve podvojného účetnictví - podle platných předpisů (zákon č.563/1991 Sb.o účetnictví, vyhláška č.500/2002 Sb. a české účetní standardy), roční účetní závěrka, inventarizace zůstatků na rozvahových účtech. Pro dceřinné společnosti zahraničních firem navíc příprava statutárních výkazů podle IFRS/IAS pro mateřskou společnost a jejich prezentace k pevně určenému měsíčnímu resp.ročnímu termínu.

Pro pražské zákazníky nabízíme vedení účetnictví Praha

Zabýváme se také vedením účetnictví pro určité profese a povolání. Jedna z našich specializací je vedení účetnictví pro lékaře.

Externí vedení účetnictví

Vedení účetnictví externí společností je mezi firmami stále populárnější. Vedle již naznačených výhod jako minimalizace administrativy, zpracování mzdového účetnictví nebo daňového přiznání má spoustu dalších výhod, například přenesení odpovědnosti na účetní firmu. Nepodstatná není ani otázka zastupitelnosti. Jestliže interní účetní onemocní nebo se mu přihodí úraz, celá agenda náhle stojí nebo zcela zahltí jeho zástup, zatímco v pověřené účetní firmě v takovém případě jde vše mnohem snáze. Navíc zákazník nemusí nést fixní náklady ani odvádět pojištění za interního zaměstnance.

Proč je výhodné využít našich služeb?

Součásti vedení účetnictví

Součástí služby je zpracování daňového přiznání z přidané hodnoty pro plátce DPH včetně předepsané evidence a základní daňové poradenství a optimalizace základu daně z příjmů pro všechny zákazníky. Mnoha zákazníkům s vedením účetnictví poskytujeme také službu zpracování mezd. Po ukončení účetního období obdrží každý zákazník vytištěné sestavy: hlavní knihu, deník účetních operací, inventurní soupis dokladové inventury, seznam pohledávek a závazků a roční účetní závěrku v potřebném počtu kopií; zpracujeme i zprávu o vztazích mezi propojenými osobami podle § 66a odst.9 Obchodního zákoníku. V případě auditovaných účetních jednotek připravíme podklady podle požadavků auditora.

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás